Žáci prvních tříd

Pro žáka 1. třídy bude nová Pardubická karta vyrobena bezplatně.

Prosíme o předání žádosti rodičům dítěte a zároveň o výběr vyplněných žádostí s doloženou fotografií. Papírové žádosti budou do Vaší školy doručeny v průběhu příštího týdne. Případně je možné žádosti poslat v PDF formátu, který posílám v příloze (rodiče mohou vytisknout doma a vyplnit).

Žádost se skládá ze dvou částí – první strana - originál (zůstává v DPMP) a druhá strana – kopie (zůstává zák. zástupci dítěte).

DPMP zajistí sběr žádostí u Vámi určeného zaměstnance (pravděpodobně vedoucí jídelny, jak tomu bylo doposud).

Vyrobené karty Vám budou doručeny zaměstnancem DPMP.

 

Ostatní žáci

Zákonní zástupci ostatních žáků mají o novou Pardubickou kartu požádat těmito způsoby:

1.       Podání žádosti na přepážce DPMP

·         Zákonný zástupce vyplní papírovou žádost, doloží svůj OP, rodný list a fotografii dítěte (papírovou nebo na flash disku). Při podání žádosti je hrazen poplatek 50,- Kč.

·         Podání žádosti je možné v Zákaznickém centru v Pernerově ulici nebo na předprodeji na hlavním nádraží.

 

2.       Podání žádosti přes e-shop

·         Zákonný zástupce podá žádost přes e-shop DPMP zde: https://www.dpmp.cz/cestovani-mhd/nova-pardubicka-karta/e-shop.html. Pro děti do 15 let bude možné přes e-shop podat žádost od května 2021. Při podání žádosti je hrazen poplatek 50,- Kč a to bankovní kartou přes platební bránu

·         Místo odběru může být buď na pobočce DPMP (hlavní nádraží nebo ZC Pernerova) nebo poštou domů na trvalé bydliště nebo korespondenční adresu. Adresa na dopise bude pod jménem a příjmením dítěte, je tedy nutné aby tímto příjmením byla označena i schránka.

·         Jelikož při žádosti přes e-shop nejsou na Pardubické kartě ověřeny osobní údaje, je karta doručena jako „občanská“, tedy beze slevy. Pro nastavení slevy je nutné se dostavit na pobočku DPMP s rodným listem dítěte a žákovská sleva bude následně na kartě nastavena.

 

3.       Podání žádosti ve škole

·         Zákonný zástupce podá žádost prostřednictvím školy (vyplní papírovou žádost, doloží fotografii a správnost údajů na žádosti ověří škola). Při podání žádosti je hrazen poplatek 50,- Kč

·         Žádost se skládá ze dvou částí – první strana - originál (zůstává v DPMP) a druhá strana – kopie (zůstává zák. zástupci dítěte)

·         Žádosti ve škole vybere zaměstnanec DPMP (min. 1x týdně)

·         Vyrobené karty do školy doručí zaměstnanec DPMP

·         Vždy na konci měsíce zaměstnanec ZC vybere za daný měsíc ze škol poplatky spolu se jmenným seznamem karet vydaných školou

·         DPMP hotovost přijme a vydá na základě podkladů ze školy fakturu (která již bude uhrazená) a fakturu do školy doručíme

 

Žáci, kteří aktuálně využívají na svojí původní Pardubické kartě časovou jízdenku, mají možnost jízdenku na původní kartě „dojezdit“. Na původní Pardubickou kartu je možné aktivovat časové jízdenky nejpozději do 31.8.2021 s tím, že platnost časové jízdenky musí začínat nejpozději dne 31.8.2021. Aktivace je možná pouze po předložení karty na přepážkách DPMP. Časovou jízdenku platnou 1.9.2021 a později již na původní kartu nebude možné aktivovat, v tomto případě je již nutné zřídit novou Pardubickou kartu.

 

Žáci, kteří využívají elektronickou peněženku, se již s původní Pardubickou kartou nemají možnost ve vozidlech MHD odbavit. V tomto případě doporučujeme si co nejdříve zažádat o novou Pardubickou kartu nebo nahrát 365 denní časovou jízdenku na původní Pardubickou kartu.

 

Převody zůstatků v elektronické peněžence z původních Pardubických karet na nové bude možné realizovat osobně na přepážkách DPMP po předložení karet od druhé poloviny dubna 2021. Převody časových jízdenek bude možné realizovat také na přepážkách DPMP (doporučujeme však časovou jízdenku na původní Pardubické kartě „dojezdit“).

ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti

Nastavení cookies

Vaše soukromí je důležité. Můžete si vybrat z nastavení cookies níže. Zobrazit podrobnosti