Vážení rodiče,

v pondělí 27. 11. 2023 proběhne stávka vyhlášená Českomoravským odborovým svazem pracovníků školství. Část naší školy se ke stávce připojí. Jedná se o pracovnice školní jídelny, paní uklízečky a vyučující 2. stupně. Výuka na 1. stupni a ve školní družině bude probíhat v plném rozsahu, výuka na 2. stupni probíhat nebude.
K rozhodnutí jít do stávky nás vede:

  • snižující se úroveň vzdělávání (inkluze, příchod desítek žáků cizinců bez znalosti českého jazyka, vysoký počet žáků ve třídách,…)
  • škrty v rozpočtu školství na rok 2024
  • snížení tzv. PHmax způsobí výrazný pokles počtu hodin, kdy mohou školy dělit třídy na skupiny, ve kterých je vzdělávání efektivnější
  • výrazný pokles počtu asistentů pedagoga vezme podporu znevýhodněným dětem
  • snížení platů nepedagogických pracovníků

Myslím si, že většina rodičů ví, jak se zlepšila úroveň obědů ve školní jídelně. Veškeré jídlo je ručně připravené, čerstvé, dochucené bylinkami. Spousta dětí se naučila jíst zdravá jídla, přidávají si. Zbytků je v porovnání s minulými lety velmi málo. Výše minimální mzdy je 17.300 (v hrubém) a paní kuchařky mají pouze o něco málo více. Jestliže by se měl jejich plat ještě snížit, pak nám v kuchyni nikdo nezůstane a nikoho nového neseženeme…. To samé je i u pracovnic úklidu.

Proto, my všichni, pedagogičtí i nepedagogičtí pracovníci souhlasíme s jednodenní stávkou, někteří symbolicky, někteří do stávky jdeme. A věříme, že naše důvody pro stávku pochopíte a podpoříte nás. Prosíme rodiče žáků 1. stupně o větší svačinu a zajištění pitného režimu.

Jarmila Křivková, ŘŠ

ANCHOR_TOP_TITLE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti

Nastavení cookies

Vaše soukromí je důležité. Můžete si vybrat z nastavení cookies níže. Zobrazit podrobnosti